W związku z planowanym połączeniem BuildDesk Polska Sp. z o.o. ze spółką właścicielską : ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. oraz pojawiającymi się pytaniami odnośnie przyszłego funkcjonowania oprogramowania BuildDesk informujemy Państwa, że:

?     +    BuildDesk Energy Certificate

?     +   BuildDesk Energy Audit

?     +    BuildDesk EkoEfekt

będą dostępne dla dotychczasowych użytkowników po zmianach własnościowych w niezmienionej funkcjonalności. Wszelkie zapisane projekty, bazy danych oraz historia obliczeń pozostanie dostępna. Oprogramowanie będzie można w dalszym ciągu wykorzystywać w celu przygotowania:

?      +   Świadectw charakterystyki energetycznej

?      +   Projektowanych charakterystyk energetycznych

?      +   Audytów termomodernizacyjnych

?      +   Audytów ekologicznych

Oprogramowanie BuildDesk zostanie udostępnione bezpłatnie i przebudowane tak, aby stać się elementem platformy ROCKWOOL Design Cloud. Przebudowa rozpocznie się na przełomie roku, ale równolegle, do czasu zakończenia prac, dostępna będzie aktualna wersja serwisu.

-->-->-->
  
Kto / kiedy Posty

Administrator

 

2010-10-29 12:52:42

Witam,

A mógłby Pan okreslić słowo "Odczepił" Uśmiech
Prosze wprowadzić przegrody wewnętrzne dla tej łazienki i podac ich powierzchnię od strony tej łazienki.

Pozdrawiam
Tomasz Weber

Administrator

 

2010-10-29 12:53:41

Witam,

To nie tak. Wprowadzenie jakiegokolwiek pomieszczenia jako oddzielnej strefy pma na celu liczenie przepływu ciepła pomiedzy nim a otaczającymi strefami. Oczywiście - można podać tę samą temperaturę wewnętrzną no i przepływ nie będzie występował - ale wtedy nie ma sensu taka definicja. Strefa musi mieć jakąś przegrodę zewnętrzną (zewnętrzna strefy nie musi być rzeczywiście przegrodą zewnętrzną, może się znajdnować wewnątrz budynku).

Jeżeli natomast chce Pan tylko uwzględnić akumulacyjność ścian to nie ma potrzeby definiowania niezależnej strefy (tejże łazienki) tylko w przegrodach wewnętrznych strefy zawierającej w sobie rzeczoną łazienkę proszę wprowadzić przegrody łazienkę otaczające. Wtedy zostaną uwzględnione przy obliczaniu akumulacji ciepła w strefie (Oczywiście, musi je Pan najpierw zbudować w Przegrody i wskazać jako wewnętrzne, żeby móc je wybrać na etapie definiowania strefy.Piotr Pawlak BuildDesk

Administrator

 

2010-10-29 12:54:53

Witam
Ja bym jeszcze podrążył ten temat.
Może w przypadku łazienek nie ma to tak dużego znaczenia,
ale co w przypadku np klatek schodowych ogrzewanych do np 8 stopni C ?
Problem jest taki że jeśli zdefiniujemy klatkę jako osobną strefę z temperaturą 8 stopni to w jaki sposób zdefiniować ściany między mieszkaniem a klatka, aby uwzględnić straty ciepła między strefami ?
Jeśli tą przegrodę zrobimy jako zewnętrzną to opcję, że po drugiej stronie mamy inną strefę można zastosować tylko wówczas gdy strefa jest nieogrzewana.
Proszę o radę w tym temacie, bo przyznam się że nie znalazłem odpowiedzi na ten temat na forum.
Pozdrawiam
Tomek

Administrator

 

2010-10-29 12:55:26

Witam również.

Temat "z brodą" Uśmiech .

Idąc zgodnie z Rozporządzeniem (wiadomym) powinien Pan zdefiniować strefy 20C i 8C oraz nie zajmować się wymianą ciepła pomiędzy nimi (gdyż jedyne co można wyczytać tamże to tabela ze współczynnikami b(tr) gdzie nie uwzględniono przypadku, kiedy za przegrodą znajduje się pomieszczenie ogrzewane). Czyli - przegród pomiędzy częścią mieszkalną a klatką schodową NIE LICZYMY, możemy je jedynie uwzględnić w obliczeniach akumulacji ciepła (pół do mieszkania, pół do klatki jeżeli symetryczne).

Idąc zgodnie z fizyką budowli należy zdefiniować te strefy i przegrody między nimi (jeżeli zostaną zdefiniowane jako zewnętrzne to akumulacja ciepła zostanie policzona automatycznie) i spokojnie wykorzystać możliwości obliczeniowe BDEC - policzyć przepływ ciepła przez taką przegrodę. I będzie poprawnie.

Ale - ponieważ nie ma tego w prawie - pozwoliliśmy sobie wstawić indeksik i zaznaczyć, że obliczenia te Audytor wykonuje na własną odpowiedzialność...

Decyzja należy do Pana.

Piotr Pawlak BuildDesk

Administrator

 

2010-10-29 12:55:55

witam wszystkich
Myślę ,że chyba nie ma sensu niezgodnie z prawem pogarszać wynik Ep. W tym przypadku prawo jest przed fizyką budowli. W praktyce i tak jest problem ze spełnieniem warunków. Może w programie nie powinno być takiej opcji. Oczywiście jeżeli strefą sąsiadującą jest pomieszczenie nieogrzewane z przegrodami o dobrych parametrach to na pewno warto zdefiniować taką strefę ponieważ w rozporządzeniu najniższe btr=0,4. Jeżeli się mylę to proszę mnie sprostować
Pozdrawiam Wiesław

Idź do

Copyright © BuildDesk | Zastrzeżenia prawne | Polityka cookies | Kontakt