W związku z planowanym połączeniem BuildDesk Polska Sp. z o.o. ze spółką właścicielską : ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. oraz pojawiającymi się pytaniami odnośnie przyszłego funkcjonowania oprogramowania BuildDesk informujemy Państwa, że:

?     +    BuildDesk Energy Certificate

?     +   BuildDesk Energy Audit

?     +    BuildDesk EkoEfekt

będą dostępne dla dotychczasowych użytkowników po zmianach własnościowych w niezmienionej funkcjonalności. Wszelkie zapisane projekty, bazy danych oraz historia obliczeń pozostanie dostępna. Oprogramowanie będzie można w dalszym ciągu wykorzystywać w celu przygotowania:

?      +   Świadectw charakterystyki energetycznej

?      +   Projektowanych charakterystyk energetycznych

?      +   Audytów termomodernizacyjnych

?      +   Audytów ekologicznych

Oprogramowanie BuildDesk zostanie udostępnione bezpłatnie i przebudowane tak, aby stać się elementem platformy ROCKWOOL Design Cloud. Przebudowa rozpocznie się na przełomie roku, ale równolegle, do czasu zakończenia prac, dostępna będzie aktualna wersja serwisu.

-->-->-->
  
Kto / kiedy Posty

Administrator

 

2010-10-28 21:45:04

No i tu pojawia się niespójność prawa i brak jednoznacznej interpretacji. Stąd tez rózne zdania... Temat poruszany.
Prosze spojrzeć na http://forum.builddesk.pl/Default.aspx?g=posts&t=661 

Powiem szczerze że w zwiazku z kolejnymi zapytaniami o takie przypadki zaczynam wątpić w pierwszą interpretację - że niezaleznie od tego czy jest to część posiadająca samodzielne instalacje, czy tez nie - traktujemy ją zawsze jako samodzielną część techniczno-usługową. 

Dlatego też wróćę do wczesniejszego stanowiska - jako że to nadzór budowlany przyjmuje dokumentację on decyduje o jej komplentości wiec i on może ją odrzucić w przypadku niewłaściwego przygotowania, np. wykonania swiadectwa dla całego budynku, a nie osobno dla części mieszkalnej i usługowej - zachęcam do zapytania nadzoru - mailowo najlepiej - wtedy otrzymają Państwo odpowiedź na piśmie (elektronicznie) i w trkacie robienia certyfikatu beda mogli wpisać w Innych uwagach osoby sporządzjącej świadectwo wyjaśnienie dlaczego tak a nie inaczej zrobili to świadectwo powołując się na pismo nadzoru.

Mam nadzieję że za bardzo nie namieszałem Uśmiech 

Pozdrawiam
Tomasz Weber

Idź do

Copyright © BuildDesk | Zastrzeżenia prawne | Polityka cookies | Kontakt