W związku z planowanym połączeniem BuildDesk Polska Sp. z o.o. ze spółką właścicielską : ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. oraz pojawiającymi się pytaniami odnośnie przyszłego funkcjonowania oprogramowania BuildDesk informujemy Państwa, że:

?     +    BuildDesk Energy Certificate

?     +   BuildDesk Energy Audit

?     +    BuildDesk EkoEfekt

będą dostępne dla dotychczasowych użytkowników po zmianach własnościowych w niezmienionej funkcjonalności. Wszelkie zapisane projekty, bazy danych oraz historia obliczeń pozostanie dostępna. Oprogramowanie będzie można w dalszym ciągu wykorzystywać w celu przygotowania:

?      +   Świadectw charakterystyki energetycznej

?      +   Projektowanych charakterystyk energetycznych

?      +   Audytów termomodernizacyjnych

?      +   Audytów ekologicznych

Oprogramowanie BuildDesk zostanie udostępnione bezpłatnie i przebudowane tak, aby stać się elementem platformy ROCKWOOL Design Cloud. Przebudowa rozpocznie się na przełomie roku, ale równolegle, do czasu zakończenia prac, dostępna będzie aktualna wersja serwisu.

-->-->-->
  
Kto / kiedy Posty

Administrator

 

2010-10-28 21:24:14

W takiej sytuacji (wspolne c.o.) wg ostatniej nowelizacji mozna dla mieszkan na podstawie swiadectwa dla budynku. 

Pozdrawiam.

Administrator

 

2010-10-28 21:25:07

Witam...
odpowiem może trochę dyplomatycznie :) - tak. Prawo tego nie zabrania, innymi słowy dopuszcza sytuację, o której Pan pisze: wystawienia świadectwa dla lokalu (mając na uwadze cały czas wspolne c.o) bez innych, dodatkowych przeliczen, na podstawie danych obliczonych dla budynku. Przynajmniej ja tak to odczytuje. Art 5, ust 5.

[Quote:]
d) ust. 5 otrzymuje brzmienie:
„5. W budynkach zasilanych z sieci ciepłowniczej oraz w budynkach z instalacją centralnego ogrzewania zasilaną ze zródła w budynku lub poza nim, świadectwo charakterystyki energetycznej lokalu mieszkalnego może być opracowane na podstawie świadectwa charakterystyki energetycznej budynku. Przepisu nie stosuje się do lokali
mieszkalnych posiadajàcych własne instalacje ogrzewcze
.”,


Jedyną, zasadniczą róznicą w porównaniu do poprzedniej nowelizacji, jest to, że teraz dla takiego lokalu (w budynku ze wspolną instalacją c.o) można wykonac swaidectwo na podstawie swiadectwa dla budynku. W poprzedniej wersji PB było to obowiązek: "w budynkach ze wspolną instalacją grzewczą swiadectwo wykonuje sie wylacznia dla budynku"

Pozdrawiam

 

2011-01-16 19:14:17

Świadectwo  dla   lokalu   w   budynku   ze   wspólna   instalacją    grzewczą      można      wykonać    na     podstawie  świadectwa     dla      budynku.   W    poprzedniej      wersji      P.B  .   był    to    obowiązek .
   Czy     jest     znana      interpretacja     ( różnica  )      w      sporządzaniu       świadectwa     dla      wersji  
  pomiędzy      '''     MOŻNA        a        OBOWIĄZEK    '''

               Pozdrawiam      An

fladras

 

2012-03-20 12:10:57

Też mnie zastanawia ta kwestia. Słowo "może" daje taka możliwość, ale czy nalezy z niej korzystać?

Mam policzone wszystkie lokale w budynku i wystawiłam dla nich certyfikaty z wartościami indywidualnymi dla każdego lokalu mieszkalnego. Czy jest to prawidłowe? Moim zdaniem PB tego nie zabrania. Czy raczej powinnam podać wartości dla całego budynku?

Druga rzecz to usługi i tu zastanawia mnie podobna kwestia gdyż tu należy już podać wartości  referencyjne według WT. Powinam podać te dla całego budynku czy tylko dla części usługowej? Dodam że część usługowo nie stanowi tak do końca całości techniczno - uzytkowe, gdyz nie posiada oddzielnej instalacji.

Idź do

Copyright © BuildDesk | Zastrzeżenia prawne | Polityka cookies | Kontakt