W związku z planowanym połączeniem BuildDesk Polska Sp. z o.o. ze spółką właścicielską : ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. oraz pojawiającymi się pytaniami odnośnie przyszłego funkcjonowania oprogramowania BuildDesk informujemy Państwa, że:

?     +    BuildDesk Energy Certificate

?     +   BuildDesk Energy Audit

?     +    BuildDesk EkoEfekt

będą dostępne dla dotychczasowych użytkowników po zmianach własnościowych w niezmienionej funkcjonalności. Wszelkie zapisane projekty, bazy danych oraz historia obliczeń pozostanie dostępna. Oprogramowanie będzie można w dalszym ciągu wykorzystywać w celu przygotowania:

?      +   Świadectw charakterystyki energetycznej

?      +   Projektowanych charakterystyk energetycznych

?      +   Audytów termomodernizacyjnych

?      +   Audytów ekologicznych

Oprogramowanie BuildDesk zostanie udostępnione bezpłatnie i przebudowane tak, aby stać się elementem platformy ROCKWOOL Design Cloud. Przebudowa rozpocznie się na przełomie roku, ale równolegle, do czasu zakończenia prac, dostępna będzie aktualna wersja serwisu.

-->-->-->
  
Kto / kiedy Posty

Administrator

 

2010-10-26 21:07:37

Witam,
jeżeli ogrzewanie domu jest rozwiązane poprzez grzejniki i są przy nich głowice termostatyczne to przyjąłbym sprawność regulacji ciepła jako "ogrzewanie wodne z grzejnikami członowymi lub płytowymi w przypadku regulacji miejscowej" = 0,86-0,91. Nie spotkałem się jeszcze z takim kominkiem który posiadałby regulację centralną (nie mam na myśli sterowników które służą do ustawiania temperatury płaszcza wodnego tylko do regulacji temperatury wewnątrz domu)
Ze sprawnością instalacji to już trochę gorzej bo trzeba albo wiedzieć jak jest rzeczywiście wykonana albo zaufać że jest wykonana zgodnie z obowiązującymi standardami (chodzi głównie o izolację przewodów). Po wybraniu drugiej opcji: "ogrzewanie centralne wodne z lokalnego źródła ciepła usytuowanego w ogrzewanym budynku, z zaizolowanymi przewodami, armaturą i urządzeniami , które są zainstalowane w pomieszczeniach ogrzewanych" = 0,96-0,98
Może to zbyt proste rozumowanie ale to tylko moja opinia.
Ważniejsze wg mnie jest to jak zostanie podzielony udział systemów ogrzewania bo z jednej strony mamy węgiel a z drugiej biomasę (drewno) a wiadomo jak to wpływa na wskaźnik EP.
Jedna tylko uwaga - producenci kominków podają sprawność własnego wyrobu, pamiętać należy o tym iż nie wszystkie posiadają wbudowany wymiennik ciepła, niekiedy zastosowany jest zestaw wymiennikowo-pompowy który mieści się poza kominkiem i który również posiada swoją sprawność i napewno nie jest ona równa 1 (no i dochodzi praca dwóch pomp jako energia układów pomocniczych)
Czasami kominki grzeją również CWU
Pozdrawiam

KoMo

Idź do

Copyright © BuildDesk | Zastrzeżenia prawne | Polityka cookies | Kontakt