W związku z planowanym połączeniem BuildDesk Polska Sp. z o.o. ze spółką właścicielską : ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. oraz pojawiającymi się pytaniami odnośnie przyszłego funkcjonowania oprogramowania BuildDesk informujemy Państwa, że:

?     +    BuildDesk Energy Certificate

?     +   BuildDesk Energy Audit

?     +    BuildDesk EkoEfekt

będą dostępne dla dotychczasowych użytkowników po zmianach własnościowych w niezmienionej funkcjonalności. Wszelkie zapisane projekty, bazy danych oraz historia obliczeń pozostanie dostępna. Oprogramowanie będzie można w dalszym ciągu wykorzystywać w celu przygotowania:

?      +   Świadectw charakterystyki energetycznej

?      +   Projektowanych charakterystyk energetycznych

?      +   Audytów termomodernizacyjnych

?      +   Audytów ekologicznych

Oprogramowanie BuildDesk zostanie udostępnione bezpłatnie i przebudowane tak, aby stać się elementem platformy ROCKWOOL Design Cloud. Przebudowa rozpocznie się na przełomie roku, ale równolegle, do czasu zakończenia prac, dostępna będzie aktualna wersja serwisu.

-->-->-->
  
Kto / kiedy Posty

Administrator

 

2010-10-26 20:36:49

Witam,

Ad1) Skoro budynek jest budynkiem mieszkalnym to takze pomieszczenia techniczne budynku nalezy zdefiniowac jako częsci mieszkalny. Wowczas cały budynek (jako mieszkalny) będzie podlegal ocenie wg WT 2008 dla budynków mieszkalnych.

Ad2) Kwestia Ag. Ag i P przyjmujemy do obliczen B', co dalej jest uwzględniane w Uequiv przegrod będących w kontakcie z gruntem. Jesli wiec budynek jest częsciowo podpiwniczony i czesc pomieszczen piwnicy jest ogrzewana do nalezy osobno zdefiniowac B' (poprzez podanie Ag i P) dla pomieszczen ogrzewanych w piwnicy i osobno dla pomieszczen na parterze, ktore polozone są na gruncie. Takiego podzialu mozna dokonac w Lokalach / Przegrody zewnętrzne, wowczas gdy definiujemy osobno podłogę dla części piwnic i podłogę na gruncie dla częsci parteru. 

Ad3) Jezeli w budynku sa pomieszczenia nieogrzewane, to nie wprowadzamy ich do stref, tylko dla przegrod oddzielajacych je od stref ogrzewanych przyjmujemy wlasciwy btr.


Pozdrawiam, Konrad Witczak.

Administrator

 

2010-10-26 20:38:21

Taka suma wychodzi....jednak z Pana opisu wynika, że jest to tylko suma dwóch podłóg: na gruncie i zaglebionej, w pomieszczeniach ogrzewanych. Do powierzchni ogrzewanej strefy, nalezy jeszcze dodac powierzchnie pozostalych pomieszczen ogrzewanych. U Pana będzie to chyba jeszcze jedna kondygnacja.

Administrator

 

2010-10-26 20:39:06

Ls - jest to długość krawędzi podłogi po obrysie zewnętrznym od środowiska zewnętrznego nieogrzewanego, a wiec od powietrza zewnętrznego, gruntu i pomieszczen nieogrzewanych.

Pozdrawiam, Konrad Witczak.

Administrator

 

2010-10-26 20:39:56

Witam,

nie, nie, chodziło mi poprostu o powierzchnię ogrzewaną strefy, czyli powierzchnię wszystkich pomieszczen ogrzewanych. 

Klika postów wyzej, po tym jak wyjaśnialismy sobie jak podzielic podlogi na gruncie, slusznie Pan zauwazyl ze suma tych dwoch podlog wyniesie 19,5m2. Jednak nigdzie takiej wartosci jak 19,5m2, osobno nigdzie nie podajamy. Stąd (moze na wyrost), dopisalem uwage, żeby do tej powierzchni doliczyc jeszcze powierzchnie pozostalych pomieszczen ogrzewanych i doopiero ta wartosc podac jako powierzchnie ogrzewana strefy.

Pozdrawiam, Konrad Witczak.

Idź do

Copyright © BuildDesk | Zastrzeżenia prawne | Polityka cookies | Kontakt