W związku z planowanym połączeniem BuildDesk Polska Sp. z o.o. ze spółką właścicielską : ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. oraz pojawiającymi się pytaniami odnośnie przyszłego funkcjonowania oprogramowania BuildDesk informujemy Państwa, że:

?     +    BuildDesk Energy Certificate

?     +   BuildDesk Energy Audit

?     +    BuildDesk EkoEfekt

będą dostępne dla dotychczasowych użytkowników po zmianach własnościowych w niezmienionej funkcjonalności. Wszelkie zapisane projekty, bazy danych oraz historia obliczeń pozostanie dostępna. Oprogramowanie będzie można w dalszym ciągu wykorzystywać w celu przygotowania:

?      +   Świadectw charakterystyki energetycznej

?      +   Projektowanych charakterystyk energetycznych

?      +   Audytów termomodernizacyjnych

?      +   Audytów ekologicznych

Oprogramowanie BuildDesk zostanie udostępnione bezpłatnie i przebudowane tak, aby stać się elementem platformy ROCKWOOL Design Cloud. Przebudowa rozpocznie się na przełomie roku, ale równolegle, do czasu zakończenia prac, dostępna będzie aktualna wersja serwisu.

-->-->-->
  
Kto / kiedy Posty

Andrzej

 

2015-05-06 07:09:42

Witam
Mam pytanie dlaczego w świadectwie energetycznym przy ścianach w gruncie i podłogach na gruncie lub zagłębionych brane jest jeszcze przenikanie gruntu (do określenia wartości współczynnika U - i taki wynik na stronie 2 SCHEB) natomiast w audycie nie jest ot uwzględniane (tylko U dla przegrody bez gruntu i taki w karcie audytu).?
Prowadzi to do tego, że gdy się generuje certyfikat energetyczny oraz audyt dla jednego budynku mamy dla tych przegród dwa różne wyniki współczynnika U (w karcie audytu i certyfikacie) (i jak tu wytłumaczyć dociekliwemu inwestorowi że to to samo) czy nie mozna tego uściślic aby w certyfikacie i audycie było tak samo?

Idź do

Copyright © BuildDesk | Zastrzeżenia prawne | Polityka cookies | Kontakt