W związku z planowanym połączeniem BuildDesk Polska Sp. z o.o. ze spółką właścicielską : ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. oraz pojawiającymi się pytaniami odnośnie przyszłego funkcjonowania oprogramowania BuildDesk informujemy Państwa, że:

?     +    BuildDesk Energy Certificate

?     +   BuildDesk Energy Audit

?     +    BuildDesk EkoEfekt

będą dostępne dla dotychczasowych użytkowników po zmianach własnościowych w niezmienionej funkcjonalności. Wszelkie zapisane projekty, bazy danych oraz historia obliczeń pozostanie dostępna. Oprogramowanie będzie można w dalszym ciągu wykorzystywać w celu przygotowania:

?      +   Świadectw charakterystyki energetycznej

?      +   Projektowanych charakterystyk energetycznych

?      +   Audytów termomodernizacyjnych

?      +   Audytów ekologicznych

Oprogramowanie BuildDesk zostanie udostępnione bezpłatnie i przebudowane tak, aby stać się elementem platformy ROCKWOOL Design Cloud. Przebudowa rozpocznie się na przełomie roku, ale równolegle, do czasu zakończenia prac, dostępna będzie aktualna wersja serwisu.

-->-->-->
  
Kto / kiedy Posty

JBZ

 

2013-08-25 14:22:35

Czy po studiach podyplomowych (brak uprawnień budowlanych), mam prawo wykonywać projektowaną charakterystykę energetyczną, czy wyłacznie świadectwa energetyczne?

Charakterystykę energetyczną wykonać może każdy, kto ma o tym pojęcie. Natomiast do projektanta należy decyzja komu ją zleci. Ponieważ jest ona włączana do projektu, za jej wykonanie odpowiada nie autor charakterystyki, a autor projektu. Od 1 stycznia 2014 r. charakterystyki energetyczne będą bardzo rozbudowane i wielowariantowe poparte analizacji ekonomicznymi i siłą rzeczy, sporządzać je będą wyłącznie specjaliści i to wysokiej klasy.

Pozdrawiam,

Jerzy Zembrowski

BDB

Idź do

Copyright © BuildDesk | Zastrzeżenia prawne | Polityka cookies | Kontakt